Pohybově-vzdělávací kurz PERMANENTO je ve své podstatě cesta k zodpovědnosti za své tělo. Kurz je koncipovaný tak, aby se pohyb stal permanentní součástí vašeho života!

Kurz je vhodný pro VŠECHNY a to V KAŽDÉM VĚKU. I když aktuálnost s věkem úměrně stoupá!

V průběhu deseti lekcí se naučíte efektivně a zároveň přirozeně udržovat své tělo v takové kondici, které vám umožní žít aktivně a hlavně dle svých představ co možná nejdéle! Cílem je osvojení sestavy jednoduchých cviků, kterou budete moci po ukončení kurzu cvičit samostatně v pohodlí vašeho domova a v časech, které vám budou nejlépe vyhovovat. Navíc se dozvíte, co možná ještě nevíte o svém těle a pochopíte širší souvislosti. Malý kolektiv a krásné prostředí jsou už jen bonusem navíc. Po zahájení kurzu získáte přístup k instruktážním videím, které vám pomohou se cvičením doma. A pokud by se vám snad zastesklo po kolektivu, tak se jednou za měsíc budete moci přihlásit do tzv. “oživovací” lekce otevřené pro absolventy kurzů.

MECHANISMUS PŮSOBENÍ

Jednotlivé cviky obsažené v sestavě jsou velice efektivní, protože aktivují “zaprášené” reflexivní motorické vzorce prováděním vybraných primárních pohybů, které jsme si všichni osvojili v prvním roce života a v raném dětství tak dokonale ovládali. Tímto typem cvičení pomůžete svému tělu objevit zapomenutou krásu a dokonalost původního nastavení a umožnit mu se postupně zbavit nepotřebných pohybových stereotypů, které v průběhu mnoha let nahradily ty původní a které zbytečně zatěžují organismus.

V PODSTATĚ JDE O ZKRATKU K FUNKČNÍMU A SPOKOJENÉMU TĚLU! A CESTOU OPRAVÍTE PŘÍPADNÉ ODCHYLKY OD NORMÁLU, KTERÉ O SOBĚ TŘEBA JEŠTĚ NEDALY VĚDĚT.

Navíc provádění těchto pohybů stimuluje rovnovážné ústrojí, svaly středu těla včetně bránice a spolupráci levé a pravé hemisféry mozku, což se pak promítne do kvality provedení veškerých pohybů! Ovšem na základě osobní zkušenosti si myslím, že působení těchto cviků je ještě mnohem širší… třeba se mi to někdy podaří pojmenovat a prokázat!

V každém případě vám toto cvičení přirozeným a velmi efektivním způsobem pomůže:

 • optimalizovat držení těla,
 • zpevnit, co je potřeba mít zpevněné,
 • protáhnout, co je potřeba mít protažené,
 • zlepšit koordinaci a stabilitu,
 • dodat energii do života.

Odměnou za vynaložené úsilí vám bude funkční tělo s pevnými základy, zdravými pohybovými stereotypy a dostatkem energie na radosti i starosti každodenního života. Vaše tělo bude silnější a odolnější a vy spokojenější. Spousta problémů postupně vymizí jednou pro vždy. Do budoucna budete schopni předcházet mnoha zdravotním komplikacím a lépe si s nimi poradíme, pokud přeci jen přijdou.

Každý absolvent kurzu obdrží hesla ke stažení instruktážních videí. V současné době jsou k dispozici tři videa. Nebudete v tom tedy tak úplně sami. Pokud budete chtít, povedu vás na dálku i doma – vy si jen zvolíte, na kterou variantu budete mít chuť a čas!

PRO KOHO JSOU KURZY PERMANENTO VHODNÉ

Znovu opakuji, že pro všechny a to v každém věku. Přeci jen věk je pouze číslo, které o úrovni kondice nic neříká. Není vyjímkou, že někdo v 70ti na tom může být lépe než jiný ve 40ti. Určitě není třeba se obávat, že byste to nezvládli. Náročnost jednotlivých cviků je totiž vždy modifikována dle aktuální úrovně a možností každého účastníka. Kvalita převládá nad kvantitou. Potřebovat budete pouze pohodlné oblečení a otevřenou mysl. Žádné další speciální pomůcky ani vybavení.

V současné době nabízíme dva typy kurzů:

ZÁKLADNÍ KURZ – pro všechny bez vážnějších omezení, věk jako takový není kritériem.

KURZ NA MÍRU – pro skupinky všeho druhu – například sportovních nadšenců (cvičení je pak uzpůsobeno konkrétním nárokům daného sportu – cílem je optimalizace výkonu a prevence zranění, kurzy se otvírají pro 6 a více zájemců, termíny nejsou vypsány – je třeba mě kontaktovat s konkrétním požadavkem)

Reference

Marta, 58 let (základní kurz), 4.12.2017: “Skupinové cvičení jsem nikdy moc nepreferovala, nicméně sport mám ráda. Jak čas běží, začínám být kapku línější a pohodlnější, což se odráží i na stavech “tu mě bolí, tam mě píchá”. Pravidelné procházky se psem jsem tedy doplnila, po souhlasném usnesení spolu s kamarádkami, cvičením PERMANENTO. Poprvé jsem se zapojila do skupinového cvičení žen a musím přiznat, že toho vůbec nelituji, ba naopak. Každé úterý se dost těším, že se protáhneme a dokonce i kapinku zaposilujeme (až se nezpevněné části těla třesou – asi strachy, že bychom o ně, ještě v našem věku, mohly přijít). Cviky, která nás Kateřina naučila, jsou použitelné kdykoli a skoro kdekoli. Třeba dýchání do bránice (které mi pochválil i můj syn, zabývající se bojovými sporty), je skvělé i při chůzi. Jde prostě hlavně o dobrý pocit, bezva atmosféru a výborně zvládnutou metodiku kurzu ze strany Kateřiny. Ta holka to prostě se stárnoucími ženami DOST UMÍ a hlavně o této problematice hodně ví – a to se cení!”

Iff K. (základní kurz), 3.12.2017: “Protože nemám tak docela sedavé zaměstnání (nebo alespoň ne pořád) a od doby, kdy jsem se rozhodla se svou tělesnou schránkou pracovat, jsem udolala mnohé – skoliózu, úraz krční páteře a posunutou pánev, biomechaniku polohování a zvedání pacientů se ztíženou mobilitou či imobilitou, a tak dále, a tak podobně -, domnívala jsem se, že jsem na tom poměrně dobře. Překvapilo mne proto, že některé ze cviků sestavy jsem nezvládla v plném rozsahu, a druhé překvapení se dostavilo, když se po dvou týdnech ne příliš poctivého cvičení dostavilo citelné zlepšení. Předtím jsem se necítila nedobře, a přesto se teď cítím mnohem lépe. A nejen já. Cviky předvádím a doporučuji i svým přátelům a ohlas je velice příznivý.”

Světla F., 57 let (základní kurz), 1.12.2017: “Protože už jsem během svého života prošla mnoha různými druhy cvičení, byla jsem zvědavá, co nového mi může přinést cvičení Permanento. Jsem překvapená, že to funguje. Po cvičení se cítím lépe a hlavně mi získaná energie vydrží i v následujících dnech. Taky už v mém věku oceňuji, že po cvičení ani následující den nemám namožené svaly a necítím se rozlámaná. Jako přidanou hodnotu vidím to, že se ke každodennímu cvičení doma připojil i můj muž-sportovec, jinak odpůrce jakéhokoliv protahování a posilování. Ten mluví o téměř zázračném cvičení – nebolí ho tolik jeho kyčelní kloub, který je již zralý na výměnu… Tak jen aby nám to nadšení a disciplína vydržela!”

Stále si nejste jisti, jestli PERMANENTO je to pravé pro vás a jestli má smysl to zkusit? Nabízíme několik pádných důvodů, které by vám mohly usnadnit rozhodnutí:

 • Tělo máte jen jedno a jen vy jste za něj zodpovědní.
 • Žádná pilulka funkční tělo nezajistí.
 • Ani sezení na gauči funkční tělo nezajistí.
 • Úbytek sil připisovaný přibývajícím létům je v naprosté většině případů způsoben právě nedostatkem pohybové aktivity a sedavým způsobem života.
 • Lidské tělo je předurčeno k pohybu, a pokud ho necháte zahálet příliš dlouho, nebude správně fungovat. Což možná teď jako problém nevnímáte, ale za 10 let to může být jinak…
 • Pokud vám tělo nebude správně fungovat, může to v budoucnu působit komplikace – nebudete moci dělat věci, které dělat chcete nebo které vás baví. Nakonec nebudete moci dělat ani věci, které dělat potřebujete…
 • Vezměte život do svých rukou a začněte o své tělo pečovat tím, že mu dopřejete dostatek pohybu dřív, než přijdou první vážnější problémy. Je to ten nejpřirozenější, nejefektivnější a zároveň nejlevnější způsob PREVENCE zdravotních komplikací všeho druhu, ale hlavně těch spojených s příbývajícími léty. Čím dříve začnete, tím lépe!!!
 • Věřte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Budete se cítit dobře a hlavně vám bude tělo oporou do budoucna!