Chcete se pravidelně hýbat, ale nestíháte?

24.05.2019

Vyzkoušejte nové cvičení, kvůli kterému nemusíte obrátit svůj život vzhůru nohama - postačí pár minut, ale denně. Cvičení vychází z principů vývojové kineziologie. Pomůže přirozeně a efektivně zpevnit hluboký stabilizační systém, zaktivovat optimální zapojování svalů, zlepšit rovnováhu i kvalitu propojení obou hemisfér. Je vhodné pro muže, ženy i děti. Se cvičením Permanento se můžete seznámit na workshopech a lekcích nebo z pohodlí domova pomocí videí.

"Ke vzniku metody PERMANENTO mě dovedly roky věnované výzkumu v oblasti vlivu pohybu na procesy stárnutí a kvalitu života. Sama jsem vždy sportovala a byla doslova závislá na každodenní dávce fyzické zátěže. Ovšem s nástupem rodinných a pracovních povinností jsem zjistila, že se nestíhám hýbat tak, jak bych potřebovala," říká Kateřina Macháčová s tím, že na intenzitu a časovou náročnost jakéhokoliv cvičení neměla sílu ani čas. Ale věděla, že se bez pohybu neobejde a že občasná bolest zad sama nezmizí. Naopak.

"Věděla jsem, že potřebuji dobře fungující tělo, abych zvládala děti, domácnost i práci a byla spokojená. Úplně náhodou jsem se na jednom funkčním tréninku setkala s rozcvičkou, která mě velmi zaujala svou jednoduchostí a účinkem. Šlo o několik pohybů z prvního roku života dítěte. Začala jsem se tedy zajímat o problematiku vývojové kineziologie a na sobě testovat nejrůznější kombinace těchto přirozených pohybů. Postupně se ke cvičení přidala nejbližší rodina včetně rodičů," dodává Kateřina Macháčová, která tak postupně vytvořila metodu Permanento, začala vézt první lekce pro veřejnost, pak přidala workshopy a videa. V současné době vyvíjí unikátní mobilní aplikaci Permanento pro cvičení doma.

Cvičení pro obnovu zdravých a pevných základů kondice

Jak funguje princip tohoto cvičení? Permanento cíleně stimuluje důležitá mozková centra zajišťující správné fungování a harmonizaci organismu jako celku. Jednotlivé pohyby aktivují původní reflexivní motorické vzorce. Naše tělo se tak postupně zbaví sekundárních motorických vzorců, které vznikly v průběhu života, zbytečně zatěžují náš organismus a mohou být příčinou nejrůznějších komplikací nejen pohybového aparátu. "Postupně se tak navrátíte k původnímu nastavení organismu, k sobě samým. Změny brzy pocítíte ve všech oblastech života," upřesňuje autorka metody.

Proč je tak důležité se hýbat permanentně? Protože v dnešní době každodenně poškozujeme naše těla sezením, spěchem nebo stresem. Proto potřebujeme něco, co nám pomůže negativní dopady těchto neřestí každodenně kompenzovat. "V podstatě jde o hygienu těla pro moderní způsob života. Stejně jako si čistíme zuby, aby se nezkazily," doplňuje Kateřina Macháčová.

Se cvičením Permanento se můžete seznámit na některém z workshopů, kde se v průběhu tří hodin naučíte vše potřebné. Budete pak samostatní na cvičení doma, ale nezůstanete bez podpory. Pomohou vám videa a lekce, kam si můžete přijít pohyby "oživit" a naučit se nové modifikace a kombinace.

Permanento je efektivní způsob cvičení na doma, který se vrací se na začátek motorického vývoje a přirozeně zpevňuje či opravuje základy, ze kterých každý pohyb vychází (funkční i sportovní). Každému cvičení přinese něco malinko jiného, protože každý jsme jedinečný. Základ máme ale všichni stejný a z toho je třeba vycházet. Více informací a videa ke zhlédnutí zdarma najdete na www.pohybprozivot.cz.

Kontakt:

Mgr. Kateřina Macháčová, Ph.D.

(+420) 731 156 274

katerina.machacova@pohybprozivot.cz

www.pohybprozivot.cz