Nejčastější dotazy

30.08.2018

Máte nějakou doplňující otázku nebo něco není úplně jasné? Zkuste se podívat na následující přehled nejčastějších dotazů. Třeba najdete odpověď. Pokud ne, tak napište! Ráda odpovím a přidám do seznamu, aby váš dotaz mohl posloužit i ostatním!

 • Jak souvisí Pohyb pro život s PERMANENTEM?

Pohyb pro život je iniciativa, která zastřešuje tři oblasti aktivit. PERMANENTO je jednou z těchto třech oblastí.

 • Zvládnu základní workshop PERMANENTO, i když pravidelně necvičím ani nesportuji?

Určitě! Paradoxně z počátku mají s pohyby větší problém sportovci.

 • Zvládnou základní workshop PERMANENTO i starší ročníky?

Určitě! A pokud by se přeci jen někde vyskytl problém, tak každý pohyb je možné modifikovat s ohledem na aktuální tělesný stav a kondici.

 • Je workshop PERMANENTO vhodný i pro sportovce?

Určitě! Právě sportovci často nevěnují pozornost kompenzačnímu cvičení a základ kondice důležitý pro každý pohyb opomíjejí. Zpevnění či případné opravení základního kamene kondice se odrazí ve výkonnosti bez ohledu na typ sportu či disciplínu. Zároveň je cvičení velmi efektivní prevencí zranění či výskytu zdravotních komplikací.

 • Jak můžou společně cvičit různí sportovci i nesportovci?

Snadno! Základ potřebujeme všichni stejný a zpočátku to jsou právě sportovci, kteří mají s některými pohyby problém.

 • Můžu na workshop vzít dítě?

Ano - předškolní děti zdarma a školáci do 15ti za polovinu!

 • Můžu na workshop vzít manžela?

Samozřejmě, že ano! Je to dokonce skvělý nápad a můžete využít manželskou slevu (workshop pro páry). Ve dvou se doma bude cvičit lépe! Navíc pánové jsou pravidelnými účastníky workshopů.

 • Může tento typ cvičení pomoci s bolestí zad nebo jiných oblastí?

Určitě! Cvičením se v podstatě vracíte do doby, kdy tělo fungovalo ideálně a bez bolestí. Postupně dojde k přirozenému vyrovnání existujících disbalancí, které jsou tou nejčastější příčinou nejrůznějších obtíží.

 • Jak je zajištěn individuální přístup?

Na workshopech jsme dvě na maximálně 15 účastníků. Víc asi není třeba dodávat. Snad jen, že atmosféra je vždy přátelská.

 • Je dostatek prostoru na dotazy?

Víc než dost. Nejen v oficiální době workshopu, ale i po ukončení - často končíme i hodinu po plánovaném konci!

 • Co když budu mít se cvičením doma problém?

V tom případě můžete více využívat pravidelných lekcí. Zatím probíhají na Praze 4, ale plánujeme i další lokalitu na druhém konci Prahy.

 • Co když budu cvičit spatně?

Je to dost nepravděpodobné. Jednotlivé pohyby jsme všichni kdysi ovládali a tělo si dříve nebo později najde cestu ke správnému provedení. A i kdyby to už z nějakého důvodu nešlo, tak to nevadí. Neublížíte si a doladit to můžete kdykoliv na jedné z "oživovacích" lekcí. Navíc s provedením mohou pomoci i videa, ke kterým automaticky získáte přístup!

 • Budu se moci dále rozvíjet?

Ano. Zatím je připravené první pokračování základního workshopu a další budou postupně přibývat. Další možností jsou pak pravidelné lekce, které se neustále vyvíjejí.

 • Co když budu muset cvičení přerušit?

Vůbec nevadí! Na workshopu se dozvíte vše potřebné, abyste věděli, jak se postupně vrátit k pravidelnému cvičení.

 • Je třeba cvičit celý život?

Ano. A to jak moc záleží na tom, kolik pohybu v životě máte a jaké jsou vaše ambice. Jak na to a co platí zrovna pro vás se dozvíte na workshopu PERMANENTO.

 • Koncept cvičení PERMANENTO mě zaujal, ale nechci skončit s jógou nebo pilates?

To se vůbec nevylučuje! Naopak. Cvičením PERMANENTO zocelíte ten základní kámen kondice, který se vám bude hodit v jakémkoli jiném sportu nebo cvičení, ať už to je cokoliv. Nejdůležitější je, aby vás to bavilo a vy mohli svou oblíbenou aktivitu provozovat co možná nejdéle! Navíc je dost pravděpodobné, že zjistíte, že se vám třeba jóga cvičí lépe. A pokud z nějakého důvodu budete muset pravidelnou lekci vynechat, budete vědět, jak se připravit, abyste ani nepoznali, že k nějakému výpadku došlo.

 • Čím je cvičení jiné?

Je to ten nepřirozenější způsob cvičení, který cílí na aktivaci původně reflexivních motorických vzorců, které zajišťují optimální fungování našeho těla. Pomůžete tak svému tělu se vrátit k originálnímu nastavení a obnovit pevné a zdravé základy pro jakýkoliv pohyb, ať už sportovní nebo funkční! Postupně se zbavíte disbalancí, které buď už problémy působí nebo by mohly v budoucnu začít.