Logo pohybu pro životPřednášky pohybu pro život

O účincích pohybové aktivity se dá říci jen velmi málo negativního. Bylo opakovaně prokázáno, že přiměřená pohybová aktivita má ať přímo nebo zprostředkovaně vliv prakticky na všechno, co děláme. Ovlivňuje stav těla i rozpoložení duše.Všichni na nějaké úrovni vnímáme, že když máme dostatek pohybu, cítíme se tak nějak lépe. To, že je potřeba se hýbat, slyšíme doslova ze všech stran. A nakonec příležitostí k pohybu je spousta, ale jak se v té nabídce zorientovat? Kde začít a kde na to všechno vzít čas? Celkový dojem může být takový, že to je všechno moc složité a někdo to může vzdát rovnou nebo po prvním neúspěšném pokusu…

Já věřím, že to může být úplně jednoduché a komplikujeme si to především sami. Pohyb je přeci ta nejpřirozenější věc a v rámci prevence to rozhodně nemusí být věda! Stačí se naučit opět rozumět svému tělu, vnímat jeho potřeby a dopřát mu je!

Organizuji přednášky s ukázkami cvičení s názvem “Pohyb pro život”, kde se snažím srozumitelným způsobem vysvětlit proč je tak důležité se hýbat, proč by se měl pohyb objevovat opravdu v každodenním životě a hlavně, jak toho docílit. Věřím, že to je možné a že ta trocha usílí se vyplatí. Nejenže budete celkově spokojenější, ale na mnoha úrovních i produktivnější. Aby byl dojem z přednášky opravdový, tak nezůstane jen u poslouchání, ale vyzkoušíte si  některé z primárních pohybů a uvidíte, jak málo stačí, abyste se cítili dobře!  Toto jsou slova Libušky (fyzioterapeutky) bezprostředně po přednášce: “Cítím se úžasně lehce, příjemně uvolněná, chůze ladná – mírně až do kontrarotace, a to před dvěma lety neschopná bezbolestného kroku!!”

Vstupné je ZDARMA, jen je třeba se PŘEDEM PŘIHLÁSIT. Čím dříve tím lépe! S sebou pohodlné oblečení a psací potřeby. Cvičíme naboso. Přednášky probíhají v pohybovém sále v bloku A nebo v přednáškové místnosti v bloku D v areálu Vltavanů. Záléží na termínu a počtu účastníků!

Nejbližší termín

Poslední přednáška Pohyb pro život proběhla ve čtvrtek 22.3. 2018 od od 18 do 19:30 ! Další bude vypsána v první polovině dubna, tak sledujte stránky!

Přihláška

Pro přihlášení na jeden z termínů využijte náš kontaktní formulář!

Další témata mohou být ušita na míru nejrůznějším požadavkům! Ráda připravím i přednášky pro odborníky. Účast na konferencích zaměřených na danou problematiku je samozřejmostí! V budoucnosti bych ráda organizovala i jednodenní workshopy, kam se budou moci přijít inspirovat například trenéři, učitelé či profesionálové z oblasti fitness. Pokud byste k tomuto měli jakýkoliv nápad nebo vás to zaujalo, neváhejte a kontaktujte mě. Vítám každý podnět!

V roce 2017 proběhly přednášky pro obyvatele Prahy 4 (organizované MČ Praha 4) a Prahy 7 (organizované Kulturně komunitním centrem, které patří pod Asociaci občanských poraden). V tomto roce navazujeme dalším kolem přednášek… tentokráte s názvem: Pohyb v pokročilejším věku – proč a jak k pohybu využít okolní prostředí – přednáška s praktickými tipy nejen pro seniory.

Dozvíte se, proč je pohyb v pozdním věku tak důležitý, jaké jsou jeho konkrétní účinky a jak to vše souvisí s kvalitou života ve stáří. Kromě toho představíme několik tipů, jak k pohybu využít okolní prostředí a tím si přirozeně zajistit jeho dostatek a přispět tak ke zlepšení svého zdraví, kondice a následně i radosti ze života. Na závěr přednášky se naučíte přirozeně promazávat klouby, aby nevrzali a dlouho vydrželi!

3.4.2018 od 14h si tedy můžete tuto přednášku přijít poslechnout do Nuselské radnice v Praze 4. Přihlašovat se můžete od 26.3. na bezplatné lince 800 100 128. Více informací najdete na stránkách seniorwebu.

A kdyby vám termín nevyhovoval, tak další možnost bude 19.4.2018 rovněž od 14h, v tomto případě v Praze 7 v Kulturně komunitním centru (Přístavní 24), které patří pod Asociaci občanských poraden. Přihlásit se můžete na telefonních číslech 601 141 154 nebo 601 141 155. Více informaci najdete zde.