CO NAPSALI TI, CO UŽ CVIČÍ

Zuzka, 6. 6. 2018

Má cvičící sestřička

Tak trochu ukradené reference z Facebook a Whatsapp od sestry, která cvičí už druhým rokem.

"Určitě vyzkoušejte! Sama jsem znovu začala s PERMANENTO sestavičkou dva měsíce po porodu. Každé ráno si restartuju tělo, rozproudím krev a co nejvíc - ukradnu si 10 minut jen pro sebe! Už po dvou týdnech každodenního cvičení začínám cítit změny. Tělo se pomalu navrací do normálu a dostává energii! A tu teď fakt potřebuji! Díky Káčo "

"Někdy se ráno motám únavou, zacvičím si a jako bych si dala kafe nebo hodinu spánku!"

"Začínalo se mi ztěžka, ale teď už to jde skoro samo. Takže pouhé dva týdny mohou udělat mega-změnu."

Olga, 8. 5. 2018

Účastnice zimního kurzu

"Mám za sebou kurz PERMANENTO Katky Macháčové. I když se mi teď po kurzu každý den cvičit nepodaří, je to dobrá investice do zbytku života. Vím co a jak cvičit a potřebovat to budu, dokud budí žít. Pomáhá to, bolest kolene je pryč! "

Marek, 25. 3. 2018

Běžec z Běchovic

"Po několika letech sportovní nečinnosti jsem se pustil do vytrvalostního běhu. Že se člověk má protahovat a dělat kompenzační cviky jsem věděl, ale nedokázal jsem se donutit. Bolesti beder a achilovky přišly hned další sezónu. Roky střídání klidu od běhání, fyzioterapeutů a ultrazvuku sice přinesly úlevu, ale problém nevyřešily. Až pravidelné cvičení s Katkou dostalo tělo opět do jakési rovnováhy, kdy necítím omezení v tréninku ani v závodě. Nebojím se říct, že to fakt pomáhá."

David, 13. 4. 2018

Běžec z Běchovic

"Z počátku jsem bral účast spíš jako společenskou než zdravotně prospěšnou aktivitu. Postupem času jsem však zpozoroval, že cvičení zlepšuje nejen mou fyzickou, ale i psychickou kondici. Dnes se z cvičení již stal pravidelný návyk, který mi pomáhá nastartovat den. Nakažlivě sdílím své nadšení se svým okolím bez ohledu na věk a sportovní dispozice. Díky Katce jsem také u cvičení pochopil, že méně a kvalitně provedené cviky nakonec přinesou mnohem větší efekt "

Tomáš, 9. 4. 2018

Běžec z Běchovic

"S Kateřinou cvičím s letní prázdninovou přestávkou již rok. Kromě radostného pocitu z toho, že se pravidelně pohybuji se cítím více fit a hlavně se mi snížil počet výskytů bolesti - zvláště pak v oblasti páteře, což je při mé výšce postavy 2 m velmi podstatné. Navíc se cítím více "ohebným". Rozhodně stojí za pokus to zkusit a pravidelně cvičit."

Marta, 3. 12. 2017

Účastnice podzimního kurzu

"Skupinové cvičení jsem nikdy moc nepreferovala, nicméně sport mám ráda. Jak čas běží, začínám být kapku línější a pohodlnější, což se odráží i na stavech "tu mě bolí, tam mě píchá". Pravidelné procházky se psem jsem tedy doplnila, po souhlasném usnesení spolu s kamarádkami, cvičením PERMANENTO. Poprvé jsem se zapojila do skupinového cvičení žen a musím přiznat, že toho vůbec nelituji, ba naopak. Každé úterý se dost těším, že se protáhneme a dokonce i kapinku zaposilujeme (až se nezpevněné části těla třesou - asi strachy, že bychom o ně, ještě v našem věku, mohly přijít). Cviky, které nás Kateřina naučila, jsou použitelné kdykoli a skoro kdekoli. Jde prostě hlavně o dobrý pocit, bezva atmosféru a výborně zvládnutou metodiku kurzu ze strany Kateřiny. Ta holka to prostě DOST UMÍ a hlavně o této problematice hodně ví - a to se cení!"

Iff K., 4 .12. 2017

Účastnice podzimního kurzu

"Protože nemám tak docela sedavé zaměstnání (nebo alespoň ne pořád) a od doby, kdy jsem se rozhodla se svou tělesnou schránkou pracovat, jsem udolala mnohé - skoliózu, úraz krční páteře a posunutou pánev, biomechaniku polohování a zvedání pacientů se ztíženou mobilitou či imobilitou, a tak dále, a tak podobně, domnívala jsem se, že jsem na tom poměrně dobře. Překvapilo mne proto, že některé ze cviků sestavy jsem nezvládla v plném rozsahu, a druhé překvapení se dostavilo, když se po dvou týdnech ne příliš poctivého cvičení dostavilo citelné zlepšení. Předtím jsem se necítila nedobře, a přesto se teď cítím mnohem lépe. A nejen já. Cviky předvádím a doporučuji i svým přátelům a ohlas je velice příznivý."

Světla, 1. 12. 2017

Účastnice podzimního kurzu

"Protože už jsem během svého života prošla mnoha různými druhy cvičení, byla jsem zvědavá, co nového mi může přinést cvičení Permanento. Jsem překvapená, že to funguje. Po cvičení se cítím lépe a hlavně mi získaná energie vydrží i v následujících dnech. Taky už v mém věku oceňuji, že po cvičení ani následující den nemám namožené svaly a necítím se rozlámaná. Jako přidanou hodnotu vidím to, že se ke každodennímu cvičení doma připojil i můj muž-sportovec, jinak odpůrce jakéhokoliv protahování a posilování. Ten mluví o téměř zázračném cvičení - nebolí ho tolik jeho kyčelní kloub, který je již zralý na výměnu... Tak jen aby nám to nadšení a disciplína vydržely!"