Vánoční posilovna

Tak jsem si dnes krásně zacvičila u vánočky. Naštěstí mám obě ruce stejně šikovné… nebo nešikovné, tak jsem je mohla střídat. Jinak bych to těsto asi ani pořádně neprohnětla. Jo jo… pálilo mě snad všechno od pasu nahoru a musela jsem si dávat stále častější pauzy. Kdo se o něco takového pokusil anebo pokouší každý rok ví, o čem mluvím. A naše babičky a prababičky, pro které byly mnohdy mnohem náročnější práce denním chlebem, se teď smějí pod vousy. No a  já přemýšlím, jak to zužitkovat ku prospěchu nás všech.

Už vím, jak odpovím, až se mě někdo příště zeptá, proč s tím pohybem tolik nadělám. S touto otázkou se totiž setkávám stále častěji. Vždyť dříve žádné posilovny nebo fitka nebyly a nikomu to nevadilo. Jenže dříve bylo pohybu v běžném životě víc než dost a ne ledajakého… kdo si myslí, že stačí, když denně ujde x kroků včetně těch v noci na toaletu, je bláhový. Naši předci se museli pořádně otáčet, zatímco my se až příliš často otáčíme jen na kancelářské židli. Pohyb v dnešním životě prostě chybí. Můžeme se ho snažit nahradit nejrůznějším typem cvičení, ale pro většinu z nás to je dlouhodobě neudržitelné. Akorát bez pravidelného pohybu to nejde, pokud chcete mít život ve svých rukou…

Řešení nemusí být nijak komplikované… nejdůležitejší je chtít. Ostatní pak už půjde jak po másle, a kdyby snad ne, tak tu jsou kurzy Permanento!