Cvičení, pilulky nebo "vibrační" podložka

29.03.2019

Minulý víkend jsem se s "Pohybem pro život" zúčastnila Festivalu Evolution. Byla to zajímavá zkušenost a jsem moc ráda, že jsem tam byla. Ale byly i chvíle, kdy jsem si říkala... šmankote - co tady dělám?

Pár týdnu před zahájením jsem se musela rozhodnout, jestli "Pohyb pro život" patří spíše do sekce zdraví nebo osobní rozvoj. Bylo to docela dilema. Obojí sedí. Ale nakonec jsem se rozhodla pro zdraví, protože to je primární cíl. To že cvičení člověka posune i na úrovni osobní, je jen jedním z důsledků. Výsledkem bylo, že můj stánek byl v obležení pilulek všeho druhu - od minerálů přes probiotika nebo přípravky podporující tvorbu oxidu dusnatého v těle po kuličky čínské medicíny. Hitem v mém sousedství byla "vibrační" podložka, která vlastně nevibruje, ale zato rozproudí krevní oběh v těle až do posledních kapilár. Stačí si na pár minut lehnout a začnou se dít zázraky. Možná ano, ale oni se budou dít, i když se trochu pohnete nebo správně nadechnete. Jen to není tak pohodlné. Říkala jsem si, že bych asi měla vymyslet nějakou pilulku pro funkční tělo. To by se to prodávalo ;)

Možná i proto mě tak zaujaly funkční čokolády. Byly dobré a po té s funkcí SLIM se dokonce hubne! Dala jsem si radši hned tři, i když hubená jsem prý až moc (jak jsem se dozvěděla o chvilku později).

Vystavovatelé s preparáty byli velmi aktivní nejen v rozdáví letáků, což na mě působilo tak, že jsem měla chuť zalézt pod stůl, ale nelenili ani v přesvědčování mě, že ty jejich produkty nutně potřebuji. Dozvěděla jsem se, že jsem nemocná, moc hubená, že mám studené ruce a že si musím jít minimálně lehnout na tu "vibrační" podložku. To jsem poslušně absolvovala. Jojo. Bylo to skvělé - už dlouho mi nikdo neřekl "lehni a zavři očíčka a na nic nemysli", takže jsem si pěkně dýchala do břicha, lehce zdřímla a bylo mi opravdu lépe ;). Měli totiž pravdu - poslední dobou jsem nestíhala jíst, v pátek byla v hale zima a já byla nevyspalá, protože jsem do 2h do rána připravovala "úesbéčka" se cvičením. Jen to není nemoc.

Samozřejmě jsem začala pochybovat nad mou volbou a říkala si, že by asi bylo lepší být v části zaměřené na osobní rozvoj. Tak jsem se tam vypravila na průzkum. Bylo to zajímavé, ale spíše "racionální" stánek "Pohyb pro život" by tam působil snad ještě nepatřičněji. S hrůzou jsem si uvědomila, že můj mini-workshop bude právě tam. Mezi léčivými zvuky, měřiči aur a čaker a energií a tak. Ještěže jsem to malinko tušila a dala svému workshopu lehce tajemný název... "Pohybem do vlastního těla".

A zafungovalo to. Bylo úplně narváno a myslím, že to bylo skvělé. Zdálo se, že mě účastníci vnímají a že opravdu slyší, co říkám. Vyzkoušeli jsme si i pár pohybů z raného dětství a nasmáli se. Lidi za mnou pak chodili a děkovali a tak. Bylo to opravdu skvělé. Až jsem úplně zapomněla, že jsem tam měla ty sestavy na "úesbéčkách", které jsem v noci připravovala. Nejen, že jsem nezmínila, že tam jsou, ale ani to, že jsou na prodej. Cenovka byla asi moc malá a než jsem se stihla vypovídat s těmi nejnadšenějšími, tak do jednoho zmizely. A víte, co bylo nejlepší? Že jsem z toho měla radost! Tak snad dobře slouží!

Navíc jsem potkala spoustu moc fajn lidí - třeba kluci s probiotiky byli bezva, ale i ti s tou podložkou nebo minerály. A kolemjdoucí, které jsem si vybrala a drze jim vstoupila do cesty s "Pohybem pro život" a konceptem cvičení PERMANENTO, se také povedly. Tak snad se odhodlají i k dalším krokům a rozhodnou se pro své zdraví opravdu něco udělat. Vyplatí se to! Více o mně a tom, co dělám najdete zde.