JEDINEČNÝ KONCEPT CVIČENÍ

NOVINKA - lekce PERMANENTO v areálu Vltavanů v Praze 4 Braníku: cena 200 Kč (malá skupinka - individuální přístup, inspirace a motivace ke cvičení doma, přísun nových mini videí)

  •      Večerní čtvrtky od 18h: 15.11., 29.11., 13.12.
  •      Dopolední úterky od 10h: 20.11., 4.12.

PERMANENTO je univerzální způsob kompenzace nedostatku přirozeného pohybu, nadbytku sezení či jednostranného sportovního zatížení, které má velmi negativní dopady na náš organismus a potažmo tělesné a duševní zdraví.

Cílem je se naučit vnímat vlastní tělo a pracovat s ním tak, aby mohlo fungovat a být oporou pro cokoliv se rozhodnete dělat. Pohyby, které si osvojíte a které se naučíte používat v každodenním životě, vrátí vašemu tělu vrozenou dokonalost a vy budete moci využívat jeho skutečný potenciál! Budete vědět nejen co a jak, ale hlavně proč. Změny pocítíte ve všech oblastech života, a to na úrovni těla i duše. A možná budete překvapeni, jak málo může stačit. Pro bližší představu o tom, jak workshopy probíhají, stačí kliknout na logo PERMANENTO nebo sem.

Je to pohyb, ale není to jen pohyb,
je to o těle, ale není to jen o těle,

je to pro každého, ale ne pro všechny.

Vhodné pro ty, kdo to myslí vážně a chtějí efektivní a hlavně permanentní způsob udržování těla v optimální kondici. Jistá míra samostatnosti je nezbytná, ale nebudete na to úpně sami! Na své si přijdou:

- ti, kdo sportují a kromě lepších výkonů si chtějí zajistit dlouhou sportovní kariéru bez zranění a bolestí,

- ti, kdo sportovat nestíhají a chtějí si udržet kondici, aby příležitostné sportování bylo fajn,

- ti, kdo sport jako takový nemusí, ale chtějí, aby jim bylo tělo oporou pro to, co dělají rádi.

Pohyby, které si na akcích PERMANENTO osvojíte jsou inspirovány principy vývojové kineziologie, tedy pohyby našich nejmenších, a současných přístupů Tima Andersona a Geoffa Neuperta z Original Strength institutu nebo předního fyzioterapeuta Pavla Koláře. Celý koncept cvičení je reakcí na mou dlouholetou sportovní a vědeckou činnost. Jde o využití vybraných rehabilitačních pohybů v prevenci.

Princip cvičení:

Cvičení cílí na reflexní pohybové vzory, díky kterým jsme kdysi začali chodit. Jejich aktivací pomůžete tělu se navrátit k vlastnímu originálu a cestou opustit sekundární pohybové vzory, které zbytečně zatěžují organismus a mohou být příčinou mnoha bolestí či nadměrné únavy.

Dopady cvičení:

Cvičením přirozeně zpevníte střed těla, posílíte svaly s tendencí k ochabování a protáhnete svaly s tendencí ke zkracování. Zlepšíte mobilitu i stabilitu. Postupně optimalizujete držení těla a vytvoříte pevný základ pro všechny další pohyby - ať už funkční nebo sportovní!

Jedinečnost konceptu:

Vše, co se naučíte, budete moci využívat v průběhu celého života s ohledem na měnící se potřeby a podmínky a preference. Budete plně samostatní. Zároveň ale vždy bude mít možnost si přijít zacvičit do kolektivu nebo se dále zdokonalovat v rámci stále se vyvíjejících workshopů a lekcí.

Aktuální nabídka:


Základem je stále se vyvíjející systém workshopů, doprovodných videí a lekcí, které vám zajistí potřebnou oporu, motivaci a inspiraci pro vlastní rozvoj a iniciativu.


Základní workshop: V průběhu třech hodin si osvojíte několik velmi efektivních pohybů. Dozvíte se, proč jsou tak důležité, jak konkrétně působí a co všechno ovlivňují. Naučíte se jednotlivé pohyby modifikovat tak, aby to odpovídalo vaší kondici, preferencím a nárokům a aby mohli zapadnout do vašeho každodenního života. Získáte USB flash disk s videi na cvičení doma. 

Kondiční workshop: Tento worksho je určen pro sportovně založené zájemce. Účast na základním workshopů je doporučená, ovšem není podmínkou. Kromě základních pohybů si osvojíte i náročnější varianty a dozvíte se další méně zjevné souvislosti. Naučíte se pohyby kombinovat dle momentálního rozpoložení a situace, aby to vždy bylo příjemné a hlavně efektivní. Snadno je pak budete moci přidat do svých zaběhnutých rituálů - ať už jako sestavu nebo izolovaně. Získáte USB flash disk s videi na cvičení doma.

Workshop pod křídly Andělína: Jde o základní workshop určený maminkám s malými dětmi. Maminky se naučí jak přirozeně a efektivně zpevnit či opravit základ kondice, který utrpěl těhotenstvím a porodem, jak si ulevit od bolesti nebo únavy a jak podpořit psychickou odolnost. A děti zažijí úžasné tvořící dopoledne pod profesionálním vedením chůviček z agentury Andělín (aktuální program je vždy přizpůsoben věku a počtu přihlášených dětí). Maminky si odnesou plnou hlavu vědomostí a USB flash disk s videi a děti krásné výrobky a spoustu zážitků! Doma se pak do cvičení bude moci pustit celá rodina! 

Lekce: Cvičení v kolektivu pod vedením lektora pro všechny nové zájemce i absolventy workshopů! Na vlastní kůži pocítíte učinky tohoto typu cvičení - vždy promažete klouby i mozkové závity, zapracujete na základu kondice, protáhnete se a zrelaxujete. Domu budete odcházet v novém těle a s nějakým pohybovým mini úkolem - samozřejmě "dobrovolným"! Pokud pak někdy nebudete moci přijít, budete vědet, jak nevypadnout z praxe. Lekce jsou zároveň ideální příležitostí k dotazům, k oživení pohybů naučených na workshopu a k případným opravám. Lze je využít i jako ukázkovou hodinu!

PERMANENTO na cestách

První zastávkou byla Zbraslav (povedlo se) a druhou budou Statenice - tam se pokusíme pomoci s rozjezdem nového prostoru. Na programu budou ukázkové lekce PERMANENTO a spousta času na dotazy a prohlídku interiéru!

Pokud se vám libí koncept cvičení PERMANENTO, ale nehodí se vám lokalita nebo termín, workshop může přijet přímo k vám v termínu, který se bude hodit! Stačí 6 či více zájemců! Pro info napište!

PERMANENTO "na cestách" mohou využít nejrůznější skupinky sportovců, kamarádů nebo kolegů! Pokud jste zaměstnavatelem, můžete pomoci svým zaměstnancům zlepšit zdraví, kondici a produktivitu! Pokud jste zaměstnancem, můžete nápad podšoupnout šéfovi - třeba rád workshop pro své lidi zaštítí!

Chcete si na zkoušku zacvičit, než se případně pustíte dál? Pak stačí kliknout sem!

"Tři minutky v trávě vám mohou pomoci nastartovat nebo naopak ukončit den... zaleží jen na vás! Lehněte si do trávy, několikrát nadechněte hluboko do břicha, rozhlédněte, jestli se někdo nekouká. Pokud ano, tak ho přizvěte, ať si zacvičí s vámi!"

nebo sem...

"Čtyři minutky, které vás zklidní a nabijí zároveň! Začněte několika nádechy pěkně hluboko do břicha, poválejte se, promasírujte bederní páteř, uvolněte krční páteř, zklidněte mysl houpáním a zároveň zaktivujte všechny svaly (to když v pozici na čtyřech zvednete kolena 3 cm nad zem - chvilku tak vydržte a pak se párkrát zhoupněte), ještě trochu zadýchejte a na závěr protáhněte celé tělo!"

Další inspiraci či motivaci najdete na blogu nebo FACEBOOKu!!! Nebo v článku "Nejčastější dotazy"!

Okénko k nahlédnutí