JEDINEČNÝ KONCEPT CVIČENÍ

Workshopy v pohybu a o pohybu a pravidelné lekce, které rozhýbou i nerozhýbatelné :) - pro zdraví, kondici a spokojenost. Ručíme za:

  • smysluplnost - dozvíte se proč a jak,
  • efektivitu - pochopíte, že méně je více,
  • flexibilitu - uvidíte, že cvičit lze kdykoliv a kdekoliv,
  • variabilitu - naučíte se si s pohybem hrát,
  • permanentnost - už nebudete chtít přestat!

Jinými slovy je PERMANENTO individualizovaný koncept cvičení založený na osobním přístupu, dostatku informací a přijetí zodpovědnosti za vlastní tělo. Výsledkem je opravdu dlouhodobě udržitelný způsob kompenzace "neřestí", které mají negativní dopady na náš organismus a potažmo tělesné a duševní zdraví. Nejčastějšími přiklady jsou:

  • nedostatek přirozeného pohybu,
  • nadbytek sezení,
  • jednostranné sportovní zatěžování,
  • stále příbývající roky :).

Nejde úplně o to, tyto "neřesti" zastavit (někdy to ani nelze), ale uvědomit si je a rozumně je kompenzovat.


Vhodné pro všechny, kdo:

- sportují a kromě lepších výkonů si chtějí zajistit dlouhou sportovní kariéru bez zranění a bolestí,

- sportovat nestíhají a chtějí si udržet kondici, aby příležitostné sportování bylo fajn,

- sport jako takový nemusí, ale chtějí, aby jim bylo tělo oporou pro to, co dělají rádi.


Cílem je se naučit vnímat vlastní tělo a pracovat s ním tak, aby mohlo fungovat a být vám oporou pro cokoliv, co chcete nebo potřebujete dělat. Pohyby, které si osvojíte a které se naučíte používat v každodenním životě, vrátí vašemu tělu vrozenou dokonalost a vy budete moci využívat jeho skutečný potenciál! Jsou inspirovány principy vývojové kineziologie a současných přístupů Tima Andersona a Geoffa Neuperta z Original Strength institutu nebo fyzioterapeuta Pavla Koláře. 

Zároveň mají tyto pohyby obrovský potenciál nastarovat samoozdravné procesy. Jinými slovy pomůžete tělu si pomoci - přirozeně a bez vedlejších účinků! Budete vědět nejen co a jak, ale hlavně proč. Změny pocítíte ve všech oblastech života, a to na úrovni těla i duše. Každému cvičení přinese něco malinko jiného, protože každý potřebujeme něco malinko jiného. Základ máme ale všichni stejný a z toho je třeba vycházet. Proto pohyby směřují k samotné podstatě a počátkům našeho motorického vývoje. 

Je to pohyb, ale není to jen pohyb,
je to o těle, ale není to jen o těle,

je to pro každého, ale ne pro všechny.

Princip cvičení:

Cvičení cílí na reflexní pohybové vzory, díky kterým jsme kdysi začali chodit. Jejich aktivací pomůžete tělu se navrátit k vlastnímu originálu a cestou opustit sekundární pohybové vzory, které zbytečně zatěžují organismus a mohou být příčinou mnoha bolestí či nadměrné únavy.

Dopady cvičení:

Cvičením přirozeně zpevníte střed těla, posílíte svaly s tendencí k ochabování a protáhnete svaly s tendencí ke zkracování. Zlepšíte mobilitu i stabilitu. Postupně optimalizujete držení těla a vytvoříte pevný základ pro všechny další pohyby - ať už funkční nebo sportovní!

Jedinečnost konceptu:

Vše, co se naučíte, budete moci využívat v průběhu celého života s ohledem na měnící se potřeby a podmínky a preference. Budete plně samostatní. Zároveň ale vždy bude mít možnost si přijít zacvičit do kolektivu nebo se dále zdokonalovat v rámci stále se vyvíjejících workshopů a lekcí.


Základem je stále se vyvíjející systém workshopů, lekcí a doprovodných video sestav, které vám zajistí potřebnou oporu, motivaci a inspiraci pro vlastní rozvoj a iniciativu.

WORKSHOPY

Základní workshop: V průběhu třech hodin si osvojíte několik velmi efektivních pohybů. Dozvíte se, proč jsou tak důležité, jak konkrétně působí a co všechno ovlivňují. Naučíte se jednotlivé pohyby modifikovat tak, aby to odpovídalo vaší kondici, preferencím a nárokům a aby mohly zapadnout do vašeho každodenního života. Získáte USB flash disk s instruktážními videy na cvičení doma. 

Kondiční workshop: Tento worksho je určen pro sportovně založené zájemce. Účast na základním workshopů je doporučená, ovšem není podmínkou. Kromě základních pohybů si osvojíte i náročnější varianty a dozvíte se další méně zjevné souvislosti. Naučíte se pohyby kombinovat dle momentálního rozpoložení a situace, aby to vždy bylo příjemné a hlavně efektivní. Snadno je pak budete moci přidat do svých zaběhnutých rituálů - ať už jako sestavu nebo izolovaně. Získáte USB flash disk s instruktážními videy na cvičení doma.

Baby a mimi friendly workshop: Jde o základní workshop určený maminkám s malými dětmi. Maminky se naučí jak přirozeně a efektivně zpevnit či opravit základ kondice, který utrpěl těhotenstvím a porodem, jak si ulevit od bolesti nebo únavy a jak podpořit psychickou odolnost. Pro děti bude připravena dílnička a koutek na hraní. Nebo si budou moci zacvičit s maminkou! Prostor je otevřený oboum variantám - stejně jako my! Přípravíme prostředí, kde si každý najde to své. Doma se pak do cvičení bude moci pustit celá rodina!


LEKCE

Pravidelné LEKCE s video inspirací na doma a informacemi o nových a nečekaných souvislostech! Už nebude vadit, že zrovna lekci nestihnete, a nebudete muset čekat týden, abyste se cítili skvěle! Jde o cvičení nové generace inspirované principy vývojové kineziologie pro zdraví, kondici a spokojenost! Na lekcích vždy promažete klouby i mozkové závity, zapracujete na základu kondice, protáhnete se a zrelaxujete. Domů budete odcházet v novém nebo lépe řečeno ve svém vlastním těle. Lekce jsou zároveň ideální příležitostí k dotazům, k oživení pohybů naučených na workshopu a k případným opravám. Lze je využít i jako ukázkovou hodinu!

PERMANENTO na cestách

První zastávkou byla Zbraslav (povedlo se) a druhou budou Statenice - tam se pokusíme pomoci s rozjezdem nového prostoru. Na programu budou ukázkové lekce PERMANENTO a spousta času na dotazy a prohlídku interiéru!

Pokud se vám libí koncept cvičení PERMANENTO, ale nehodí se vám lokalita nebo termín, workshop může přijet přímo k vám v termínu, který se bude hodit! Stačí 6 či více zájemců! Pro info napište!

PERMANENTO "na cestách" mohou využít nejrůznější skupinky sportovců, kamarádů nebo kolegů! Pokud jste zaměstnavatelem, můžete pomoci svým zaměstnancům zlepšit zdraví, kondici a produktivitu! Pokud jste zaměstnancem, můžete nápad podšoupnout šéfovi - třeba rád workshop pro své lidi zaštítí!

Okénko k nahlédnutí