JEDINEČNÝ KONCEPT CVIČENÍ

PERMANENTO je univerzální způsob kompenzace nedostatku přirozeného pohybu, nadbytku sezení či jednostranného sportovního zatížení, které má velmi negativní dopady na náš organismus a potažmo tělesné a duševní zdraví. V podstatě jde o zodpovědný přístup k vlastnímu tělu a zdraví!

Cílem je vás naučit pracovat s vlastním tělem tak, aby mohlo fungovat a být vám oporou pro život dle vlastních představ. Pohyby, které si osvojíte, vrátí vašemu tělu jeho vrozenou dokonalost a vy budete moci využívat jeho skutečný potenciál! Budete vědět nejen jak, ale hlavně proč. Změny pocítíte ve všech oblastech vašeho života, a to na úrovni těla i duše.

Je to pohyb, ale není to JEN pohyb,
je to o těle, ale není to JEN o těle,

je to pro každého, ale není to pro všechny.

Vhodné pro ty, kteří to myslí vážně a chtějí efektivní a hlavně permanentní způsob udržování těla v optimální kondici. Jistá míra samostatnosti je nezbytná. Na své si přijdou:

- ti, kdo sportují a kromě lepších výkonů si chtějí zajistit dlouhou sportovní kariéru bez zranění,

- ti, kdo sportovat nestíhají a chtějí si udržet kondici, aby příležitostné sportování bylo fajn,

- ti, kdo sport jako takový nemusí, ale chtějí, aby jim bylo tělo oporou pro to, co dělají rádi.

Pohyby, které si na akcích PERMANENTO osvojíte jsou inspirovány principy vývojové kineziologie, tedy pohyby našich nejmenších, a současných přístupů Tima Andersona a Geoffa Neuperta z Original Strength institutu nebo předního fyzioterapeuta Pavla Koláře. Celý koncept cvičení je reakcí na mou dlouholetou sportovní a vědeckou činnost. Jde o využití vybraných rehabilitačních pohybů v prevenci.

Princip cvičení:

Cvičení cílí na reflexní pohybové vzory, díky kterým jsme kdysi začali chodit. Jejich aktivací pomůžete tělu navrátit se k vlastnímu originálu a postupně opustit sekundární pohybové vzory, které zbytečně zatěžují organismus a mohou být příčinou mnoha bolestí či nadměrné únavy.

Dopady cvičení:

Cvičením přirozeně docílíte zpevnění středu těla a všech svalů s tendencí k ochabování a protažení všech svalů s tendencí ke zkracování. Zlepšíte mobilitu i stabilitu. Postupně optimalizujete držení těla a vytvoříte pevný základ pro všechny další pohyby - ať už funkční nebo sportovní!

Jedinečnost konceptu:

Vše, co se naučíte, budete moci využívat v průběhu života s ohledem na měnící se potřeby a podmínky. Budete plně samostatní. Zároveň ale vždy bude mít možnost si přijít zacvičit do kolektivu nebo se dále zdokonalovat v rámci stále se vyvíjejících workshopů.

Aktuální nabídka:


Základem je stále se vyvíjející systém workshopů, doprovodných videí a "oživovacích" lekcí, který vám zajistí potřebnou oporu, motivaci a inspiraci pro vlastní rozvoj a iniciativu.


Základní workshop: v průběhu třech hodin si osvojíte několik základních, ale velmi efektivních pohybů. Dozvíte se, proč jsou tak důležité, jak konkrétně působí a co všechno ovlivňují. Naučíte se jednotlivé pohyby modifikovat, tak aby to odpovídalo vaší kondici, preferencím a nárokům. Získáte přístup k videím, která v případě potřeby pomohou se cvičením doma. Osvojené pohyby budete moci cvičit izolovaně v průběhu dne nebo v krátkých sestavách (cca 10 minut), které budete moci využívat dle svých preferencí například k rannímu nastartování či večernímu zklidnění. Získáte tak ucelenou a komplexní výbavu o tom proč a jak pečovat o své tělo, aby vám bylo oporou a ne přítěží - od teď až do konce.

Kondiční workshop: tento workshop navazuje na základní. V průběhu třech hodin se seznámíte s náročnějšími variantami a dozvíte se další méně zjevné souvislosti. Pohyby se naučíte kombinovat dle momentálního rozpoložení a situace, aby to vždy bylo příjemné a hlavně efektivní. Snadno je pak zařadíte do svých každodenních rituálů - ať už jako sestavu nebo izolovaně. Tento typ cvičení totiž může být i výborným funkčním posilováním s přenosem do každého sportu! Bude vědět jak vybudovat a hlavně udržovat pevný základ pro váš oblíbený sport a mohli ho provozovat co nejdéle! Vaše silové schopnosti se zlepší především díky efektivnější neuromuskulární koordinaci a vyšší kvalitě kontrakcí. Získáte přístup k další sadě videí, kterou budete moci využít k inspiraci a cvičení doma.

Workshop pod křídly Andělína: jde o základní workshop určený maminkám s malými dětmi. Maminky se dozví vše potřebné (viz výše) zatímco děti budou tvořit pod vedením Andělínů. Cvičit pak budeme všichni společně. Děti jsou vlastně pohybovými profíky, od kterých se můžeme učit všichni. Proč tedy nevyužít této unikátní příležitosti, kterou má každá maminka několik let přímo před nosem!

"Oživovací" lekce: jsou určeny všem absolventům workshopů, kteří budou mít chuť přijít do kolektivu, inspirovat se, motivovat se a samozřejmě si společně zacvičit pod vedením zkušeného lektora. Lekce jsou zároveň příležitostí k případným dotazům nebo opravám. Lekce můžete využívat nepravidelně a přesto cvičení zvládat - pokud tedy nebudete šidit cvičení doma. Pokud byste snad měli se cvičením doma problém, tak můžete naopak chodit pravidelně! Pokud se stále rozmýšlíte, tak můžete tyto lekce využít jako ukázkovou hodinu - v tomto případě zdarma!

Chcete si na zkoušku zacvičit, než se případně pustíte dál? Pak stačí kliknout sem!

"Tři minutky v trávě vám mohou pomoci nastartovat nebo naopak ukončit den... zaleží jen na vás! Lehněte si do trávy, několikrát nadechněte hluboko do břicha, rozhlédněte, jestli se někdo nekouká. Pokud ano, tak ho přizvěte, ať si zacvičí s vámi!"

nebo sem...

"Čtyři minutky, které vás zklidní a nabijí zároveň! Začněte několika nádechy pěkně hluboko do břicha, poválejte se, promasírujte bederní páteř, uvolněte krční páteř, zklidněte mysl houpáním a zároveň zaktivujte všechny svaly (to když v pozici na čtyřech zvednete kolena 3 cm nad zem - chvilku tak vydržte a pak se párkrát zhoupněte), ještě trochu zadýchejte a na závěr protáhněte celé tělo!"

Další inspiraci či motivaci najdete na blogu nebo FACEBOOKu!!! Nebo v článku "Nejčastější dotazy"!

Okénko k nahlédnutí