Jak využít nečekané čekání

12.08.2018

K tomuto článku a následně i videu mě inspirovala jedna účastnice kurzů PERMANENTO, která pravidelně dojížděla až ze Staré Boleslavi. Dojíždění bylo nepředvídatelné. Cesta mohla trvat něco málo přes půl hodinky, ale zrovna tak i přes hodinu, kdy s vypnutým motorem parkovala na dálnici.

No a mě napadlo, že jakékoliv neplánované čekání vsedě na někoho nebo na něco by se mohlo dát využít k něčemu užitečnému. Místo nicnedělání si můžete velmi efektivně zacvičit. Jedním z cviků, který lze praktikovat opravdu kdekoliv a ani to na vás nikdo nemusí poznat, je fyziologicky správné dýchání tzv. do břicha. Nejenže jde o velmi efektivní posilování, kdy kromě bránice zaktivujete i hluboké břišní a zádové svaly a svaly pánevního dna, ale díky lepšímu okysličení hravě zvládnete případný stres, který tato situace může vyvolat. Bezpečné a velmi efektivní jsou i všemožné pohyby hlavy, které vám uvolní svaly kolem krční páteře, a hlavně zaktivují rovnovážné ústrojí. Rovněž můžete krásně "promazat" a uvolnit ramenní klouby, obě zápěstí a všechny klouby rukou.

A aby byl tento článek úplný a prakticky využitelný, tak přikládám krátké instruktážní video. Sestavičku si můžete nacvičit doma a pak praktikovat v nečekaných čekacích situacích. Jen v případě cvičení v "zaparkovaném" autě nezapomeňte neustále sledovat okolí a cvičení náležitě uzpůsobit okolnostem. Z auta pak třeba vylezete příjemně uvolnění a ne rozlámaní a naštvaní!