Rovnováha musí být

26.11.2021

Bez rovnováhy o dlouhodobě nejde. V žádné oblasti života... Přemýšleli jste, co všechno od těla očekáváte a chcete a jestli to stejnou měrou vyvažujete? Je to v rovnováze? Pokud chcete, aby vám tělo dlouhodě fungovalo, tak by mělo být!

Já mám celkem velká očekávání od svého těla a zároveň si chci života tak nějak v rozumné míře užívat. Jím celkem zdravě, ale úplně všechno včetně tučného a sladkého a mouky tak. Ale vše je doma zpracované. V naprosté většině případů nejím polotovary. Nikdy jsem neřešila žádnou dietu ani doplňky stravy. Mám ráda kávu a ne málo. Ráda si dám sklenku vína a občas neodolám věčírku. Spím dobře, ale někdy pracuji do pozdních hodin a vím, že kdyby si mé tělo mohlo vybrat, tak bys šlo spát o pár hodin dříve. Snažím se nestresovat, ale ne vždy se daří. Práce mám opravdu hodně. Někdy málo piju tekutin a hned pak dostanu za uši, protože mě večer bolí hlava. Občas musím dlouhé hodiny sedět za počítačem a ergonomie mého pracovního místa by mohla být o dost lepší. K tomu všemu očekávám, že mé tělo zvládne i nepravidelnou fyzickou zátěž a výkony hodné chlapa. Někdy i v podobě závodu. Na příští rok bych ráda zkusila Vltava run - týmový běh od pramene Vltavy do Prahy. Od dokanalého to je tedy dost daleko a má očekávání jsou vysoká!

Co tedy dělám, aby to mé tělo zvládlo a já nemusela více ubírat z mých oblíbených něřestí, které jsou pro mě kořením života?

V první řadě svému tělu naslouchám a když cítím, že už toho začíná být moc, tak zredukuji, co jde, a dopřeji mu odpočinek. To je podle mě asi nejdůležitější - poznat, když už je toho moc a nehrotit to! Dále jsem přestala plánovat, co všechno chci za den zvládnout. Přestala jsem po sobě chtít výkony. Přestala jsem prahnout po dokonalosti. Pracuji na svém osobním rozvoji a snažím se žít tak, abych měla z každého dne radost. Přijala jsem život se všemi nahoru a dolu. Poslední čtyři roky se každé ráno otužuji a posledních šest let většinu dní v týdnu cvičím Permanento. Myslím, že už můžu říct, že miluji sebe a jsem pyšná na své tělo! Je funkční a je mi oporou pro život, který chci žít... a to je víc než dost! Je to svoboda a radost zároveň! Mám důvody věřit, že obě misky vah jsou po většinu času v rovnováze ;)