CVIČENÍ PRO SPRÁVNÉ FUNGOVÁNÍ A HARMONIZACI ORGANISMU

Cvičení PERMANENTO nabízí velmi efektivní a přirozený způsob kompenzace dopadů moderního způsobu života, který respektuje individuální preference, potřeby a cíle každého z vás! Je to cvičení, kvůli kterému nemusíte obrátit svůj život vzhůru nohama. Naopak. Brzy zapadne do vašeho života. Postačí vám pár minut denně - KRÁTCE A ČASTO je nejen nejefektivnější, ale i nejudržitelnější!

Cvičení neovlivňuje jen naše tělo a duši, ale i důležité funkce našeho mozku. Aktivuje původní reflexivní motorické vzorce, které jsou pro správné fungování našeho těla nejpřirozenější a tedy nejefektivnější! Cíleným pohybem nas vrací k sobě samým, do přítomnosti, do vědomého života...

Základem je propracovaný systém workshopů, "oživovacích" lekcí a videí, který propojuje samostatné cvičení se cvičením v kolektivu!

Proč je v dnešní době třeba cvičit? Protože naše těla nefungují optimálně v důsledku sedavého způsobu života, nedostatku přirozeného pohybu, jednostranného zatěžování, stresu, což se postupně projeví na těle i na duši. Kdy?

  • s přibývajícímí léty, kdy nejrůznější disbalance začnou vyplouvat na povrch
  • když se bez přípravy a/nebo příliš intenzivně vrhneme do nějakého sportu

Pokud chceme, aby nám tělo přesto fungovalo a mohli jsme žít vyrovnaným a spokojeným životem, musíme nejprve "napravit" škody a zpevnit základy! Proto se cvičení vrací na začátek motorického vývoje a zaměřuje se na základy, ze kterých každý pohyb vychází - ať už funkční nebo sportovní. Cvičení je inspirováno principy vývojové kineziologie a současných přístupů Tima Andersona a Geoffa Neuperta z Original Strength institutu. Každému cvičení přinese něco malinko jiného, protože každý jsme jedinečný. Základ máme ale všichni stejný a z toho je třeba vycházet.

Cílem je se naučit vnímat vlastní tělo a pracovat s ním tak, aby mohlo fungovat a být vám oporou pro cokoliv, co potřebujete nebo chcete v životě dělat!

Tento typ cvičení je vhodný pro všechny - nečekejte na to, až se tělo "porouchá"! Jen vy nejlépe víte, co je pro vaše tělo nejlepší a kolik pohybu potřebuje, tak naslouchejte a dopřejte mu to! Odmění se.

Na své si přijdou zejména ti, kdo:

  • sportují a kromě lepších výkonů chtějí sportovat bez zranění či bolestí co možná nejdéle
  • sportovat nestíhají a chtějí si udržet kondici, aby pro ně bylo příležitostné sportování příjemné
  • sport jako takový nemusí, ale chtějí, aby jim bylo jejich tělo oporou pro jiné oblíbené aktivity

Je to pohyb, ale není to jen pohyb,

je to o těle, ale není to jen o těle,

je to pro všechny, ale ne pro každého!